A kockázatmentes prognózis szerint a B jelű csoportban egy látványos megfeszülés várható. Mali csak akkor kerülheti el a házigazdát, ha az elefántokat a stadionalapig tiporja, ez viszont a masszív támadójátékot bizonyító egy (azaz 1) darab tizigól ismeretében őrültebb vállalás, mint magányosan, pénz, víz és fegyver nélkül csatangolni Kurdisztánban. Aki este a spiccre ér, Guineával néz szembe, de a vártnál kicsivel könnyebb a szituáció: a motolla Feindouno ugyanis elintézte, hogy legközelebb csak a négy között lehessen meccsélménye - személyes pechje, hogy a társaival akkor már csak a közös tévénézésben lesz érdekelt.

A marokkói huszonhármak viszont már a negyeddöntőt is fotelből kénytelenek végigkeseregni, döntőzés helyett ingerült kérdések és felesleges magyarázathegyek várhatók. Ultimate esélyesek közé sorolt csapat esetében ugyanis nehezen fogható fel, hogy a második sorból előlépve villámtriplázó Alloudi sérülése után miért nem tudtak gördülékeny csapatjátékot bemutatni, továbbá miért érezte szükségét Henri Michel, hogy az ígéretes nyitómeccs után nyomban megbuherálja a csapat erősségének vélt támadófelületet...
Nigéria korai, ám nem különösebben meglepő elszállása után a mentateás legénység sem vészeli át a csoportkört, így a konklúzió: kettő mínusz, mission failed. Namíbia ellenben pontot és gólokat szerezve köszön el Ghánától, ami részükről objective accomplished, nekik nem is kívánhatunk mást afrofocibarátként, mint több nemzetközi tapasztalatot.
----------------------------------------------------------------------------------
Legjobb kapus: Kemoko Kamara (Guinea).
Kezdeti bizonytalanságait és a sok kapott gólt bravúrokkal ellensúlyozta, ebből kifolyólag tiszteljük meg ezzel a számára bizonyára sokat jelentő címmel.
Legjobb bekk: John Mensah (Ghána).
Ha esetleg edző vagy és van egy Mensah-jellegű embered a védelem tengelyében, légy nyugodt, hogy azzal a csapatrésszel egy ideig nem kell foglalkoznod.
Legjobb középpályás: Sulley Muntari (Ghána).
Két döntő fontosságú gólt vágott, az elsővel a győztes rajt mellett az ANK-n résztvevő játékosok vállalkozó kedvét is inspirálta, így a csoportkör számos bombagóljában neki is van némi érdeme. Csak el ne öntse egyszer a méreg.
Legjobb támadó: Junior Agogo (Ghána).
Egyszerre gyors és melák, ilyen karakterisztikájú csatárt csak kivételes esetben termel ki a kincses Afrika. Agogo elég rendesen magára terelte a figyelmet ahhoz, hogy Nottinghamből menjen nyugdíjba, így feltételehető, hogy lesz egy tizedik angol csapata is: ha nem is a legpatinásabb, de a legmagasabb osztályú lesz, az biztos.


Meglepetés: Soufiane Alloudi (Marokkó).
Váratlanul betoppant, beszórt három gólt (nem is akármilyeneket), aztán a pokróc Gariseb jóvoltából bepampucolt térddel volt kénytelen végignézni a vesszőfutást. Hatvanhárom perc hírnév.
Csalódás: Marouane Chamakh (Marokkó).
Az afrikai Cristiano Ronaldótól, mint a no.1. marokkói csatártól, többet várt a nép Namíbia megroppantása után. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mindig a neki leginkább fekvő felállásban nyomatta a csapata.
Talán látod még: Brian Brendell (Namíbia).
Namíbia góljait és kapuralövéseit egyszemélyben jegyzi. Eszeveszett sebességgel focizó, passzolni viszont feltűnően nem tudó játékos. Ha sikerül megtanítani, hogy az átadásaival ne a pályamunkásokat találja meg, még hasznot hajthat valahol.